Salti Tuz

Salti Tuz hakkında bilgi alın. Rafine kaya tuzu, gıda sanayi tuzu, tablet tuz ve endüstriyel tuz ürünlerinin kullanım alanları ve özelliklerini keşfedin.

Salti Tuz | Rafine Kaya Tuzu ve Endüstriyel Tuz Çözümleri

Salti Tuz Nedir?

Salti Tuz, Çankırı kaya tuzu yataklarından elde edilen ham maddeyi modern rafinasyon teknolojileriyle işleyerek sofra tuzu, gıda sanayi tuzu, tablet tuz ve endüstriyel tuz ürünleri üreten köklü bir markadır. Üretim süreçlerinde kalite kontrol uygulamalarıyla yüksek saflıkta rafine kaya tuzu elde edilmekte ve ürünler farklı sektörlerin ihtiyaçlarına uygun ambalaj seçenekleriyle sunulmaktadır.

Salti Tuz Ürün Çeşitleri

Salti Tuz, bireysel kullanımdan sanayiye kadar geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır.

 

Gıda Sanayi Tuzu

Gıda üretim tesisleri için geliştirilen rafine gıda sanayi tuzu;

  • Unlu mamuller
  • Peynir üretimi
  • Et ve et ürünleri
  • Salamura işlemleri
  • Baharat üretimi
  • İçecek sektörü

gibi birçok alanda kullanılmaktadır.

Endüstriyel Tuz

Kimya, tekstil, su arıtma ve farklı üretim sektörlerinde kullanılmak üzere çeşitli ambalaj seçenekleriyle sunulmaktadır.

Rafine Sofra Tuzu

İyotlu ve farklı gramajlarda üretilen rafine sofra tuzları günlük kullanıma uygundur. Üretim sürecinde tuz, rafinasyon ve kalite kontrol aşamalarından geçirilerek hijyenik koşullarda paketlenmektedir.

Tablet Tuz

Su yumuşatma sistemleri, kazanlar ve endüstriyel arıtma sistemlerinde kullanılan tablet tuzlar yüksek çözünme performansı sunar.

Salti Tuz Nerelerde Kullanılır?

Ürün çeşitliliği sayesinde Salti Tuz birçok sektörde tercih edilmektedir.

Başlıca kullanım alanları:

  • Ev mutfakları
  • Restoranlar
  • Gıda üretim tesisleri
  • Et ve süt ürünleri üretimi
  • Turşu ve salamura üretimi
  • Su yumuşatma sistemleri
  • Kimya sanayi
  • Tekstil sanayi
  • Oteller
  • Catering firmaları

Salti Tuzun Öne Çıkan Özellikleri

Salti Tuz’un tercih edilme nedenlerinden bazıları şunlardır:

  • Çankırı kaya tuzundan üretim
  • Modern rafinasyon teknolojisi
  • Yüksek saflıkta ürünler
  • Farklı ambalaj seçenekleri
  • Gıda ve sanayi sektörüne uygun ürün gamı
  • Düzenli kalite kontrol süreçleri
  • Türkiye geneline dağıtım ağı

Salti Tuz Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kullanım amacına göre doğru ürün tercih edilmelidir.

Örneğin;

  • Günlük kullanım için rafine sofra tuzu
  • Gıda üretimi için gıda sanayi tuzu
  • Su yumuşatma sistemleri için tablet tuz
  • Endüstriyel üretim için sanayi tuzu

Ürün seçimi yapılırken kullanım alanı, ambalaj tipi ve ihtiyaç duyulan miktar göz önünde bulundurulmalıdır.

Kalite ve Üretim Süreci

Salti Tuz üretiminde ham kaya tuzu çözündürme, arıtma, kristalizasyon, santrifüj, kurutma ve paketleme gibi aşamalardan geçirilerek rafine edilmektedir. Üretim süreci boyunca kalite kontrol laboratuvarlarında düzenli analizler yapılmaktadır.

Toptan Salti Tuz Tedariki

Salti Tuz ürünleri;

  • Market zincirleri
  • Gıda üreticileri
  • Restoranlar
  • Oteller
  • Tekstil işletmeleri
  • Kimya sanayi
  • Su arıtma firmaları
  • Endüstriyel tesisler

için farklı ambalaj ve tonaj seçenekleriyle temin edilebilmektedir.

Sık Sorulan Sorular

Salti Tuz hangi ham maddeyi kullanmaktadır?

Salti Tuz, üretiminde Çankırı bölgesindeki kaya tuzu yataklarından elde edilen ham maddeyi kullanmaktadır.

Salti Tuz hangi ürünleri üretmektedir?

Rafine sofra tuzu, gıda sanayi tuzu, tablet tuz ve endüstriyel tuz ürünleri üretmektedir.

Salti Tuz su yumuşatma sistemlerinde kullanılabilir mi?

Evet. Marka, su yumuşatma sistemleri için özel olarak üretilen tablet tuz ürünleri de sunmaktadır.

Salti Tuz gıda sektöründe kullanılıyor mu?

Evet. Gıda sanayi için üretilen rafine tuzlar; unlu mamuller, peynir, salamura, et ürünleri ve birçok gıda üretim sürecinde kullanılmaktadır.

Yarım Asırlık Tecrübe, Değişmeyen Kalite

Sürdürülebilirlik

Sektörde 50.yıl

Müşteri Odaklılık

Uzmanlık ve Deneyim

Marmara Tuz’un Güvencesiyle, Siz de Küresel Kaliteyle Tanışın. İhtiyacınıza en uygun tuzu bulun, küresel kaliteyle tanışın.

Türkiye’den Dünyaya Uzanan Tuz Yolculuğu

Yarım Asırlık Tecrübe, Değişmeyen Kalite

Sürdürülebilirlik

Sektörde 50.yıl

Müşteri Odaklılık

Uzmanlık ve Deneyim

Marmara Tuz’un Güvencesiyle, Siz de Küresel Kaliteyle Tanışın. İhtiyacınıza en uygun tuzu bulun, küresel kaliteyle tanışın.

Türkiye’den Dünyaya Uzanan Tuz Yolculuğu